واحد برش و خم لوله و ورق:

 

در صنعت ساخت اگزوز ، از آنجایی که با تولیدات متنوع و تیراژ بالا سرو کار داریم سرعت ، دقت و برنامه ریزي در عملیـات بـرش و خم لوله ها از اهمیت بسزایی بر خوردار است.

این شرکت با استفاده از دستگاه های CNC قادر به ارائه کلیه خدمات است در زمینه برش و خم لوله به مشتریان خود می باشد.

 

دستگاه برش CNC لوله ، ماشینی است که علاوه بر سرعت و دقت تولید بالا ، قابلیت برنامه ریـزي عملیـات برشـکاري را نیـز دارا میباشد . به نحوي که قادر خواهد بود از یک شاخه لوله ، برشهایی با سایزهاي متفاوت براي محصولات مختلف را داشته باشید.

خم لوله ها دراین صنعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . یک خم مناسب باید بدون کـاهش قطـر ، دفرمگـی و داراي زاویـه صحیح باشد . دستگاه CNC خم لوله ، این امکان را براي ما فراهم می کند . این ماشین داراي سیستم کنترلر بـوده و آیـتم هـایی مانند قطر لوله ، طول خم ، شعاع خم ، زاویه خم و میزان پیچش در آن قابل تعریف می باشد ظرفیت این کارگاه متناسب با نیاز این صنعت از قطر 10mm تا 110mm و ضخامت 9mm.0 تا 2mmمی باشد.

 

 

واحد پرسکاری:

. این مجموعه مجهز به بیش از 64 دستگاه پرس ضربه ای از تناژ 2 الی 500 تن و 13 پرس هیدرولیک عادی و دروازه ایی با ظرفیت 5 الی 600 تن می باشد که قادر به ساخت قطعات با روش پرسکاری در انواع  ورقهای فلزی از ضخامت 0.4mm  تا 12 mm  می باشد.

 

واحد ساخت انباره اگزوز:

 

سیستم اگزوز خودرو از مهمترین اجزای موتور می باشد که در طراحی آن عمدتا دو متغیر اصلی فشار برگشتی و صدای خروجی در نظر گرفته می شود. اهمیت پارامترهای فوق جهت دستیابی به افزایش بازده تنفسی و توان موتور و کاهش میزان آلودگی صوتی ناشی از گازهای خروجی می باشد.

 

  • ساخت اسکلت داخلی

در این واحد با استفاده از ماشین RIDGE LOCK  که دستگاهی است که ساختار آن باعث ایجاد یک اتصال سرد و بدون نیاز به جوشکاری  در مجموعه اسکلت داخلی انباره میگردد که  ایجاد این اتصال قفلی  دوام و طول عمرمحصول را در برابر پوسیدگی بطرز چشمگیری افزایش می دهد .

  • ماشین انباره ساز

ساخت پوسته یا بدنه منبع اگزوز از اهمیت به سزایی برخوردار است در این بخشکه یک خط کامل ساخت انباره اگزوز می باشد . عملیات رول کردن ، فرم دهی پوسته ، درز دوخت و لب برگردان آن به طور کامل انجام میپذیرد .

 

واحد جوشکاری:

وجه تمایز این شرکت استفاده از رباتهای جوشکار و ماشین  جوش دوار میباشد . از ویژگیهای این نوع فرایند جوشکاری میتوان به دقت بسیار بالا، سرعت مناسب ، یکنواختی  و نتیجتآ  استحکام سطوح مقاطعی  که نیاز به جوشکاری محیطی دارند اشاره کرد. 25 ماشین جوش اتوماتیک ساخت شرکت میثاق با میزهای مخصوص ، 3 دستگاه رباط جوشکاری  و همچنین  40 ایستگاه جوش با پرسنل مجرب جوشکار کلیه عملیات جوش و تکمیل محصول نهایی را عهده دار میباشند .