دانشگاه علمی کاربردی میثاق:

 

 

از جمله آرمانهای شرکت قطعه سازان میثاق که آن را از سایر شرکتهای تولیدی جدا نموده  پیوند و ارتباط مستقیم  مراکز علمی و صنعت بوده است که با تاسیس دانشگاه علمی کاربردی میثاق توانست به آرزوی خود با هدف پرورش نیروی کار تحصیلکرده و متخصص متناسب با بازار کار و نیاز صنعت کشور جامه عمل بپوشاند .

در این مرکز 1700 دانشجو در 10 رشته مشغول به تحصیل  میباشند .

 رشته های این مرکز عبارتند از :

1-مکانیک خودرو                                    6-برق صنعتی

2-نقشه کشی صنعتی                             7-کامپیوتر

3-جوشکاری                                            8-ماشین افزار 

4-حسابداری  صنعتی                              9-مدیریت بازرگانی

5-مدیریت کسب و کار                            10-مهندسی فن آوری مکانیک خودرو

لينك سايت دانشگاه

 

معرفی هسته های نوآور:

 

   1-  عنوان طرح/ایده:

    انگلیسی: Increase Pipe diameter without decreasing thickness

   فارسی: افزایش قطر لوله های آلومینایز بدون کاهش ضخامت لوله

فایل مربوطه

توضیح محصول:

محصول نهایی این طرح دستگاه گشاد کن لوله است که با ساخت و طراحی دستگاه گشاد کن لوله و نصب قالب مربوطه طی یک فرایند خاص لوله های بلا استفاده با قطر 45 میلی متر بدون تغییر ضخامت به  قطر 48 تبدیل می شود و بسیاری از  تولیدات گروه  خودرو سازی سایپا  از جمله تیبا بدون مشکل انجام می گردد       

 

 

 

 

محصول چه نیازی را مرتفع می کند؟ با توجه به وارداتی بودن لوله های آلومینایز و وجود تحریم های ظالمانه و نبود لوله قطر 48 برای تولید مجموعه اگزوز تیبا و شاهین به مشکل برخورد کرده بودیم لذا  با ساخت و طراحی دستگاه گشاد کن لوله و انجام فرآیند تغییر قطر از سایز 45 به 48 و اخذ تاییدیه توسط شرکت سازه گستر سایپا مشکل حل خواهد شد همچنین علاوه بر حل مسئله و راه اندازی خط تولید، طرح مذکور باعث جلوگیری از خروج ارز خواهد شد. و ایجاد اشتغال برای 5 نفر می شود.

 

2- عنوان طرح/ایده:

    فارسی: رینگ سیل                       انگلیسی: RINGSIL

فایل مربوطه

توضیح محصول:قطعه رینگ سیل همان طور که در شکل نمایش داده شده اتصال دهنده ی دو قسمت اصلی اگزوز است.

 

محصول چه نیازی را مرتفع می کند؟ تحریم های ظالمانه و جلوگیری از واردات قطعه فلکسیبل جوینت موجب توقف تولید در برخی از خطوط ساخت اگزوز شده است لذا با جایگزینی قطعه ی فلکسیبل جوینت با قطعه ی اتصال دهنده ی رینگ سیل در صورت گذراندن تست های مربوطه مشکل جوینت قطعات اگزوز حل خواهد شد، علاوه بر حل مسئله و راه اندازی خط تولید، طرح مذکور باعث جلوگیری از خروج ارز خواهد شد. همچنین با توجه به نوع اتصالات رینگ سیل، حجم لوله ی مصرفی نیز کاهش خواهد یافت.