تاریخچه شركت قطعه سازان ميثاق

تاریخچه : شرکت قطعه سازان میثاق در سال 1362 در شهرک صنعتی سیمین دشت واقع در استان البرز شهر کرج تاسیس گردیده است، بنیانگذار و موسس این شرکت زنده یاد آقای علی فراهانی با بیش از 55 سال سابقه کار، اولین سازنده سیستم های اگزوز و کسب دهها لوح تقدیر و عناوین معتبر در زمینه ساخت و تولید بعنوان صنعت گر نمونه کشور بمنظور اعتلاء بخشیدن به اهداف عالیه خودکفایی و اشتغال در ساخت تخصصی مجموعه های اگزوز توانست نقش خود را در صنایع خودرویی  به همگان به اثبات برساند. 

این شرکت در سال 1368 در زنجیره تامین قطعات خودرویی کشور قرار گرفته وهمکاری خود با خودروسازیهای کشور آغاز نموده و در سال 1377  با توجه به الزامات خودروساز موفق به دریافت اولین گواهینامه سیستم های کیفیت ISO 9001-2000 از شرکتBVQI  گردد.

همچنین باتوجه به نیاز تامین بیشتر قطعات در سال 1377 با تاسیس سایت دوم تولیدی خود در زمینه ساخت سایر قطعات فلزی مانند جک های مکانیکی بالابر خودرو، سپرهای فلزی، حفاظ های حرارت گیر و زاپاس بند حضور خود را در این صنایع خودرویی پر رنگ تر نموده است .

توسعه منابع انسانی از دیگر اهداف این شرکت بوده  که  توانسته است همراه با گسترس فضای کار نسبت به ایجاد اشتغال برای 300 نفر نیروی متخصص و تحت آموزش ایفاء نقش نماید .

ظرفيت توليدی سالانه 7000 تن انواع مجموعه های اگزوز و 2000 تن  ساير محصولات  در سالن های تولیدی به مساحت 16000 متر مربع این شرکت را تبدیل به یکی از اصلی ترین سازندگان اگزوز برای خودروسازی های کشور بویژه گروه خودرو سازی سایپا نموده است.